Listopad 2011

  • 9.11. přijede divadlo BAMBINI s pohádkou „Statečný dráček ARNOŠT“, v 8:45,  35,– Kč.
  • 9.11. povede naše učitelka Šárka Dibďáková ukázkové „hrátky s německým jazykem“ s předškoláky pro učitelky MŠ z Rakouska – ZRUŠENO (Z Rakouska jsme dostali  pozvání na Mikuláše, 6.12. Pojedou Sluníčka. Kdo má pas, může s doprovodem učitelek, nebo rodiče, kdo nemá, vezme si s sebou rodiče, který jej má zapsané v pasu. Tento školní rok další návštěvu zatím neplánujeme.) Mohou jet všichni, ze všech tříd- informujte se u učitelek.
  • 10.11. odpoledne v 16:00 hodin přijede do školky Martin na koni – MARTINSKÁ JÍZDA. Přijďte ke školce s lampiony a ochutnávkou Vašeho pečiva svatomartinské rohlíčky (recept níže). Děti budou hledat poklad a mohou se svézt na poníkovi. Uvaříme čaj a punč na zahřátí.
  • 14.11. divadlo Z BEDNY přiveze pohádku „Jak kočka Agáta zlobila“, od 10:30, 35,– Kč.
  • 21.11. ukázka výcviku policejních psů v 10:30
  • 23.11. Adventní dílna
  • 29.11. přivezou Ambrožovi ze ZOO Dvorec několik druhů papoušků, v 9:00 hodin, za 40,– Kč.
  • školková drakiáda podle počasí, připravte dětem draky do školky

SVATOMARTINSKÉ ROHLÍČKY 300 g polohrubé mouky,  20 g droždí,  1 vejce, 100 g másla, 100 g moučkového cukru, 2 dl mléka, nádivka = mák s rozinkami, nebo tvaroh, povidla, jablečná povidla,…

Vypracujeme kynuté těsto, po vykynutí vyválíme placku a nakrájíme jí na trojúhelníky. Potřeme rozpuštěným máslem a lžičkou  dáme doprostřed nádivku. Svineme do rohlíčků (od delší strany ke špičce), dáme na vymaštěný plech nebo na pečící papír a necháme vykynout. Po té je potřeme vejcem a upečeme. Ať se povedou!!!

Myšlenka pro tento měsíc: Jednám v souladu s přírodním řádem, chovám se ohleduplně k lidem, zvířatům i rostlinám.