Zápis – žádost o přijetí 2023

Kritéria

pro přijímání dětí do mateřské školy Nové Hrady pro školní rok

2023-2024:

1. děti s povinnou předškolní docházkou (děti, které dovrší do 31.8.2023 věk 5 let), ze spádového školského obvodu Nové Hrady (trvalé bydliště Nové Hrady, Hranice)
  2. dosažení 4 let dítěte do 1. září 2023, spádové
  3. dosažení 3 let dítěte do 1. září 2023, spádové

Nejprve jsou přijímány děti splňující první kritérium, dle počtu volných míst děti splňující následující kritérium, dokud není naplněna kapacita školy.

Při rovnosti splnění podmínek vícero dětmi bude přihlíženo

• k datu narození, tzn., že starší má přednost před mladším,
  • k sociálním důvodům doložených sociální institucí (osiřelé dítě, matka samoživitelka, hrozba sociálního vyloučení),
  • k místu trvalého bydliště. Přednost mají děti s trvalým pobytem v Nových Hradech a místních částech města.

Na žádosti podané po termínu zápisu nebude brán zřetel.

Řádný termín nástupu do mateřské školy je 1. září 2023.

Při uvedení nepravdivých či neúplných údajů (např. očkování) ve správním řízení (přijímání do MŠ), lze kdykoliv zrušit rozhodnutí o přijetí.

V Nových Hradech 16. 3. 2023

Mgr. Olga Tuscherová

ředitelka MŠ

Zápis k předškolnímu vzdělávání v Mateřské škole Nové Hrady pro školní rok 2023/2024 se koná 10. 5. 2023 od 8.00 – 14.30hod. a 11. 5. 2023 od 7.30 – 10 hodin v duhové budově MŠ Nové Hrady, Hradební 175, Nové Hrady.

Zápis je povinný pro děti, které dovrší věku 5 let do srpna 2023, pokud ještě MŠ nenavštěvují.

U zápisu je potřebné doložit:

Žádost o přijetí k předškolnímu vzdělávání potvrzenou dětským lékařem, doklad o trvalém pobytu a rodný list dítěte.

Podání žádosti je možné v těchto dnech (10. a 11.5. 2023) i následujícími způsoby:

1. do datové schránky školy: fnupeuq
  2. e-mailem s uznávaným elektronickým podpisem (nelze jen poslat prostý email)
  3. poštou
  4. osobní podání: do schránky před Mateřskou školou, Hradební 175, Nové Hrady

Potvrzení přijetí žádosti a přidělení registračního čísla v tomto případě proběhne e-mailem!